Funkcja szukania obrazem przez wyszukiwarkę Google (zwane też odwrotnym wyszukiwaniem grafiki) to wprawdzie novum w technologii internetowej. Dzięki niej błyskawicznie odnajdziesz powiązany obraz, z tym, który właśnie umieściłeś. Oprócz zastosowania osobistego funkcja sprawdza się w prawie autorskim obrazu. Z łatwością można ustalić, czy dane zdjęcie lub rysunek, nie jest przypadkiem skopiowany i nielegalnie umieszczony na danej stronie. (Można sprawdzić, na jakich stronach została wykorzystana dana grafika). Profesjonalni fotografowie lub graficy, w taki sposób wybierają zdjęcia, przeznaczone do celów komercyjnych (stocki). Niektórzy używają opcji szukania obrazem, aby odnaleźć tę samą grafikę, ale o innej rozdzielczości. Wszystkie grafiki na Google są objęte prawami autorskimi. Ze względu prostoty mechanizmu, system Android także dał możliwość odnajdywania obrazem w mobilnym internecie. Warto mieć na uwadze, że to jedna z wielu innowacji Google. Ta przyszłościowa firma ciągle przygotowuje coraz to nowsze rozwiązania.

Pierwszy sposób – Przeciągnij i upuść.

Bardzo prosty sposób. Plik z grafiką przeciąga się z dowolnego miejsca na dysku na pole wyszukiwania strony images.google.com. W ten sposób obraz jest dodany do wyszukiwarki. Automatycznie wówczas rozpoczyna się odnajdywanie podobnych grafik do upuszczonego na pole pliku wzorcowego.

Drugi Sposób – Przesłanie obrazu.

Przesyłanie zdjęcia z komputera. Będąc na stronie images.google, kliknij ikonę aparatu fotograficznego, który jest umieszczony w polu wyszukiwania. Wybierz „prześlij obraz”, a potem wybierz z dysku odpowiedni plik, który chcesz wykorzystać do wyszukiwania.

Trzeci sposób – Wyszukiwanie przez link

Kolejna możliwość jest związana z adresem internetowym obrazu. Na podstawie adresu internetowego naszej grafiki, można pozyskać więcej informacji o niej. Wejdź do funkcji, klikając ponownie ikonę aparatu fotograficznego i w zakładce „wklej adres obrazu”, umieść link ze swoją grafiką czy fotografią.

Czwarty sposób – Rozszerzenie dla Google i Firefox

Te przeglądarki są bogate w różnorodną paletę rozszerzeń. W google chrome jest to google web store. W przypadku Firefox — link do oprogramowania, Po zainstalowaniu wtyczki ( przeglądarka firefox pobiera automatycznie), wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w dogodną dla nas grafikę, a plugin sam poda więcej informacji danego obrazu. Do tej pory, sposób uważa się za najszybszy i najwygodniejszy z możliwych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here