Jak ułatwić sobie szukanie pracy?

W dzisiejszych czasach gdy bezrobocie maleje wydaje się, że znacznie łatwiej znaleźć pracę niż jeszcze dekadę temu. Mimo wszystko nie można wychodzić z założenia, że praca leży na ulicy. Musimy się po nią nie tylko schylić, ale i troszkę napracować by wypatrzony przez nas pracodawca spojrzał na nas łaskawym okiem. Na każde stanowisko pracy przypada od kilkunastu do kilkudziesięciu kandydatów, warto więc sprawić by to właśnie nas wyłowiono spośród tej pokaźnej grupy ludzi. Jak to zrobić? Spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie.

CV jako przepustka do wymarzonej pracy.

Jak wcześniej wspomnieliśmy powinniśmy się czymś wyróżniać. Najprostszym sposobem na pokazanie się z dobrej strony jest zainwestowanie we własne CV, czyli pokrótce małą prezentację naszych dotychczasowych doświadczeń, ale i możliwości. Poprawnie wykonane i zaakcentowane CV może zwiększyć nasze szanse na angaż wielokrotnie. Przyjmijmy, że o daną posadę ubiega się 20 osób, rekrutant pewnie przejrzy większość nadesłanych aplikacji, ale gwarantuję wam, że zwróci uwagę na to najciekawsze. Nie tylko pod względem treści ale również budowy i kreatywności.

Tutaj z pomocą mogą przyjść nam z pomocą szablony i wzory CV do pobrania za darmo z wielu stron internetowych. Jeśli nie chcemy sami bawić się ze swoim życiorysem, wystarczy poszukać odpowiedniej strony i za pomocą odpowiedniego kreatora, krok po kroku wpisywać swoje dane, umiejętności, doświadczenia, którymi zechcemy przekonać przyszłego pracodawce by nas zatrudnił. Jeszcze ciekawszym stosowanym przy tego rodzaju kreatorach rozwiązaniem jest fakt odpowiedniej oprawy graficznej i tekstowej historii naszego życia zawodowego. Możemy wybrać rożne warianty kolorystyczne, różne ustawienia czcionki i formatowania tekstu. Wszystko po to by po pierwsze przyciągnąć uwagę pracodawcy, bądź tego kto będzie zajmował się naszą aplikacją. Po drugie by wszystko było przejrzyste i schludne, bo za takich też chcemy uchodzić.

Zwiększenie szans na rozmowę dzięki wyrazistemu CV

W taki sposób skonstruowane CV zwiększa nasze szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, a co za tym idzie mamy pierwszy etap rekrutacji za sobą. Do drugiego czyli właśnie wspomnianej rozmowy możemy przygotować się równie dobrze jak do tworzenia CV. Tutaj również powinniśmy poszukać strony, która oferuje porady na dany temat, ale również sugerować się własnymi doświadczeniami, bo często własne wnioski pozwolą nam na wyciągnięcie lepszych korzyści podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Tutaj ogranicza nas tylko własna kreatywność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here