Sesje Elixir, to inaczej sesje wychodzących oraz przychodzących przelewów, które różnią się znacznie w polskich bankach. Nikt z nas z całą pewnością nie wie, kiedy dokładnie przelew zostanie zrealizowany przez bank i trafi na konto odbiorcy. Tę informację można zawsze sprawdzić, nawet jeszcze przed wykonaniem przelewu. Jeśli komuś bardzo zależy na szybkim przesłaniu pieniędzy może skorzystać z przelewów ekspresowych, które są dodatkowo płatne, jednak bank realizuje je natychmiast.

Znaczenie przelewów bankowych

Obecnie chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez realizowania przelewów bankowych. Pozwalają one znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie, a dodatkowo są wygodną i szybką formą przesyłania pieniędzy między stronami. Przelewy bankowe umożliwiają rozliczenie się nawet wtedy, kiedy osoba wysyłająca przelew i jego odbiorca znajdują się w odległości setek, czy tysięcy kilometrów.

Kiedy realizowane są Sesje Elixir?

Standardowo sesje Elixir realizowane są w polskich bankach 3 razy dziennie – w godzinach porannych, południowych i popołudniowych. W zależności od banku jest to godzina 6:00-9.30, następnie 10:00-13:00 i ostatnia sesja między 13.30 a 16:30. Każdy bank ma inne zasady wysyłania oraz odbierania przelewów, dlatego warto sprawdzać te informacje bezpośrednio na stronie internetowej lub w placówce interesującego nas banku. Można również skorzystać ze specjalnych kalkulatorów internetowych mówiących o tym, kiedy wysłany przelew z jednego banku, trafi do odbiorcy posiadającego konto w innej placówce. Oczywiście warto podkreślić, że sesje Elixir wykonywane są tylko w dniach roboczych – nie można liczyć na to, że standardowo wykonany przelew zostanie wysłany przez bank w weekend lub w święto.

Od czego zależy to, kiedy pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy?

Tak naprawdę to, kiedy pieniądze znajdą się na koncie, zależy od dwóch czynników. Po pierwsze, mają na to wpływ sesje wychodzące realizowane przez bank, który ma wykonać przelew. To jednak nie wszystko, ponieważ bank odbiorcy ma określone godziny realizowania sesji przychodzących, podczas których odbiera pieniądze i przesyła je na konta odbiorców. Wszystko zależy więc od samych banków, z których usług korzystają strony. Nawet jeśli wysyłamy przelew wieczorem, nie oznacza to że pojawi się on na koncie odbiorcy z samego rana. Najlepiej, jeśli osoba wysyłająca i odbierająca pieniądze ma konto w tym samym banku, ponieważ wtedy przelewy są na ogół realizowane od ręki i sesje Elixir przestają mieć kluczowe znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here