Pomysł na własny biznes

Co zrobić, żeby zarobić, a się nie narobić? Też zadajecie sobie to pytanie? Pomysł na własny biznes czasami przychodzi łatwo, a czasami czekamy na niego latami, ale jedno jest pewne – przyjdzie! Oczywiście nie każdy pomysł na biznes jest gwarancją sukcesu, wręcz odwrotnie! Niektórzy przez całe swoje życie prowadzą jedną firmę, inni mogą mieć ich kilkanaście i co chwile zakładają nowe. Każda działalność ma swój początek w pewnym przebłysku, a dodatkowo ja osobiście uważam, że pomysł na biznes mogę porównać do wystrzału pistoletu startowego, który rozpoczyna… maraton!

Do biegu! Gotowi? Start!

Ok, mamy pomysł! I co dalej? Zbieramy kokosy? Nie, to zdecydowanie później. Ja osobiście zaczynam od analizy konkurencji. Dlaczego? Bo ich pomysł na biznes, taki sam lub podobny do naszego po prostu im wypalił. Sprawdzam więc co dokładnie robią , na jaką skale i w jaki sposób. Taka analiza jest konieczne, abyśmy mogli zdać sobie sprawę z tego, w czym jesteśmy od nich lepsi, co możemy zaproponować innego lub inaczej zrobić, a przede wszystkim, to co jeszcze musimy poprawić.

Ok, jesteśmy gotowi – działamy!

Pomysł na biznes przemienił się w żywy twór, w naszą działalność gospodarczą czy inny podmiot prawny. Pamiętaj, że firma wymaga nieustannej uwagi. Nie pracujesz już na etacie, firma to Twoje dziecko – w 100% zależne od Ciebie. Prowadząc działalność nie możesz żyć chwilą, musisz mieć plan na przyszłość i jasno określony cel, jaki chcesz osiągnąć za 2,3 albo 5 lat. I dąż do niego. Pomysł na własny biznes to początek pięknej drogi. Nikt nie obiecuje, że będzie ona łatwa, szybka i przyjemna. Możesz napotkać setki i tysiące problemów, jednak zawsze warto pamiętać o tym, że na jej końcu czeka na Ciebie nagroda – Twój sukces!

„Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie” – te słowa, autorstwa Earla Nightingale’a towarzyszą mi od zawsze i mogę je uznać za swoje motto życiowe i niech będzie takim mottem dla Was!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here