Gdańsk to miasto leżące nad zatoką Bałtycką, w miejscu, w którym Motława uchodzi do Wisły. Istnieje już od ponad 1000 lat. Z tego powodu nie brakuje tutaj wartych uwagi zabytków, takich jak Trakt Królewski (ulica Długa), Ratusz Miasta, Fontanna Neptuna i Dwór Artusa. To bardzo ważny ośrodek gospodarczy i naukowy oraz cel wielu turystów, pochodzących z Polski i z zagranicy. Warto zdawać sobie sprawę, że każdego roku odbywa się tutaj wiele ważnych targów branżowych. Działają tu znane firmy petrochemiczne, odzieżowe oraz przedsiębiorstwa z branży stoczniowej.

O jakich wskazówkach należy pamiętać podczas bezpiecznego niszczenia dokumentów?

Obecnie większość osób większą uwagę przykłada do ochrony danych osobowych, niż miało to miejsce przed wprowadzeniem RODO. Rozporządzenie określa szereg obowiązków, jakie spoczywają na administratorach takich danych, a więc w praktyce na każdej firmie. Chociaż myśląc o bezpieczeństwie informacji przeważnie myśli się o bieżących procesach zachodzących w przedsiębiorstwie, nie należy zapominać o tym, że odpowiednią troską powinniśmy objąć również m.in. proces utylizacji akt.

Jakie kroki należy podjąć, żeby zadbać o niszczenie dokumentów firmowych?

Sama odpowiedź „przestrzegać RODO” może wydać się zbyt ogólnikowa, zwłaszcza gdy zdamy sobie sprawę z tego, że w rozporządzeniu brakuje konkretnych praktycznych wskazówek. W zapisach znajdziemy informacje o tym, że administrator danych powinien w taki sposób planować procesy, żeby zapobiec wyciekom informacji. Przedsiębiorca może więc sam zdecydować, w jaki sposób chce utylizować akta. To może brzmieć jak duża wolność, która ułatwia sprawę. W rzeczywistości jednak taka możliwość wyboru może być kłopotliwa.

Jednym z największych wyzwań, z jakimi mierzą się przedsiębiorstwa, jest wykrycie własnych braków związanych z bezpieczeństwem informacji. Niestety często trudno jest zyskać odpowiednią perspektywę, żeby obiektywnie to ocenić. Analizę ryzyka można uznać jednak za konieczność. Przedsiębiorca powinien wziąć więc pod uwagę to, czy dysponuje odpowiednią przestrzenią od utylizacji danych. Jeśli biuro jest mało, taki proces będzie problematyczny. Hałas niszczarki może rozpraszać pracujące osoby. Jeśli chodzi natomiast o urządzenia, to zmuszeni jesteśmy ocenić, czy rzeczywiście nasz sprzęt odpowiednio chroni tajne dane.

Nowoczesne niszczarki są dużo bardziej sprawne i przetwarzają kartkę papieru w większym stopniu niż ich starsze alternatywy. Praca z nimi jest wygodniejsza i szybsza. Jeśli dysponujemy większą liczbą dokumentacji, nadal jednak będziemy musieli nastawić się na to, że na niszczeniu spędzimy sporo czasu. Dokładne przeanalizowanie ryzyka panującego w naszej firmie oraz oszacowanie czasu całego procesu może skłonić nas do tego, żeby zamiast utylizacji samodzielnej, wybrać specjalistyczną pomoc.

Niszczenie dokumentów w Gdańsku i nie tylko – na jaką pomoc mogą liczyć klienci z Trójmiasta?

Jedną z największych zalet zdecydowania się na wsparcie takiej firmy EkoAkta jest zadbanie o bezpieczeństwo. Procedury stosowane podczas realizacji takich zleceń są niezawodne. Nie ma tu miejsca na żadne błędy i niedopatrzenia. Usługodawcy są w stanie zapewnić taką jakość działania, dzięki:

  • systemowi bezpiecznych pojemników

Różnej wielkości lekkie, mobilne pojemniki idealnie sprawdzają się do transportu akt z siedziby klienta do instalacji utylizującej. Są szczelnie zamykane w obecności klienta i nikt niepowołany nie ma dostępu do ich wnętrza. Na wygodę wpływa fakt, że wyposażone są w kółka.

  • flocie pojazdów z GPS-em

To ważne, żeby firma dysponowała odpowiednimi samochodami, dostosowanymi do transportu dokumentacji. Dzięki lokalizacji, każdy klient wie dokładnie, gdzie znajdują się jego dokumenty, nawet po przekazaniu ich ekipie. Warto podkreślić, że pojazdy EkoAkty bez problemu docierają do klientów z całego Gdańska oraz z okolic.

Usługa profesjonalnego niszczenia dokumentów jest dostosowana do potrzeb nowoczesnych przedsiębiorstw. Wzrastająca popularność digitalizacji sprawia, że coraz więcej firm potrzebuje możliwości zutylizowania elektronicznych nośników informacji, takich jak dyski. Zaawansowane instalacje niszczące doskonale radzą sobie nie tylko z papierem, segregatorami i teczkami, ale też z takimi mniej standardowymi nośnikami danych.

Jeśli jesteś firmą i chcesz przeprowadzić masowe niszczenie dokumentów w Gdańsku to zapraszamy do firmy EkoAkta – na podstronę https://www.ekoakta.pl/uslugi/12,niszczenie-dokumentow/gdansk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here