Osoby planujące wyjazd zagraniczny powinny bezpłatnie wyrobić kartę EKUZ, która zapewnia podstawową ochronę zdrowia na terenie Unii Europejskiej. W praktyce jednak w wielu sytuacjach jest ona niewystarczająca. W takim przypadku warto więc zadbać o kompleksowe ubezpieczenie za granicą. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje bardzo korzystne pakiety, które zapewnią należytą ochronę zdrowia oraz dóbr materialnych.

Jaką ochronę zapewnia karta EKUZ?

Kartę EKUZ wydaje Narodowy Fundusz Zdrowia. Obowiązuje ona w krajach Unii Europejskiej i umożliwia korzystanie ze świadczeń zdrowotnych na podobnych zasadach, co obywatele danego kraju. Karta EKUZ to absolutne minimum, które należy wzbogacić o ubezpieczenie za granicą dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Tylko w ten sposób możesz uzyskać szerszą, zadowalającą ochronę swojego zdrowia, a także zabezpieczyć swój wyjazd od strony materialnej.

Jaki zakres ochrony posiada ubezpieczenie za granicą?

Dokładny zakres ochrony zależy oczywiście od wybranego pakietu ubezpieczenia. Podstawowy zakres obejmuje zwrot kosztów leczenia oraz transportu medycznego, NNW, a także zwrot kosztów w przypadku kradzieży, zagubienia lub zniszczenia bagażu (o ile nie nastąpiło to z naszej winy).

Dostępne są również znacznie szersze pakiety ubezpieczeń za granicą. Polisa OC uchroni nas przed poniesieniem odpowiedzialności cywilnej za spowodowanie sytuacji, w której inna osoba lub rzecz ucierpi z naszej winy. Rozbudowane pakiety turystyczne gwarantują również Assistance, zwrot kosztów ratownictwa, a także zwrot za nieplanowane przerwanie podróży. To jednak nie wszystko – osoby wyjeżdżające w celach zarobkowych muszą zadbać także o ubezpieczenie w pracy.

Ubezpieczenie w pracy – kiedy należy je wykupić?

Ta polisa obejmuje ochronę naszego zdrowia w miejscu pracy, także w przypadku wykonywania prac fizycznych. Takie ubezpieczenie za granicą jest szczególnie ważne w przypadku osób, które w swojej pracy mogą być narażone na jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu. Dołóżmy do tego zawodowe OC, które chroni przed poniesieniem odpowiedzialności finansowej za ewentualne błędy pracownicze. Tylko z tak skompletowaną polisą możemy czuć się w pełni bezpiecznie i cieszyć się szerokim zakresem ochrony dla osoby przebywającej za granicą w celach zarobkowych. Przed zakupem polisy należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, aby sprawdzić, czy na pewno wybrany pakiet odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here