Rachunki, kwity, formularze.. to nie jest świat, z którymi pracownicy branży IT spotykają się na co dzień. Rzeczywistość, w której chcieliby funkcjonować, jest wolna od biurokratyzacji. Rozwiązania, które proponują niektóre biura rachunkowe, wydają się im przestarzałe, zbyt wolne, już nie z tej epoki. Na szczęście standardy oferowane przez nowoczesne firmy outsourcingowe ulegają poprawie dzięki inwestycjom w technologię i rozwój cyfrowy. Wiele firm świadczących usługi rachunkowe oferuje klientom rozwiązania tj. elektroniczny obieg dokumentów czy dostęp do usług on-line 24/7.

Rachunki, kwity, formularze.. to nie jest świat, z którymi pracownicy branży IT spotykają się na co dzień. Rzeczywistość, w której chcieliby funkcjonować, jest wolna od biurokratyzacji. Rozwiązania, które proponują niektóre biura rachunkowe, wydają się im przestarzałe, zbyt wolne, już nie z tej epoki. Na szczęście standardy oferowane przez nowoczesne  firmy outsourcingowe ulegają poprawie dzięki inwestycjom w technologię i rozwój cyfrowy. Wiele firm świadczących usługi rachunkowe oferuje klientom rozwiązania tj. elektroniczny obieg dokumentów czy dostęp do usług on-line 24/7.  

Od górników do informatyków

Katowice w ostatnich latach stają się zagłębiem branży IT. Rynek usług dla biznesu prężnie rozwija się na obszarze całej aglomeracji katowickiej, a branża IT stała się jej główną specjalizacją. Wszystko za sprawą rosnącej automatyzacji i przeobrażeń systemów wewnętrznych. Firmy coraz częściej wdrażają  rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, zarówno jeżeli chodzi o sprzedaż produktów, jak i świadczenie usług. Zautomatyzowanie jest widoczne w wielu segmentach funkcjonowania firm. Należy również zauważyć, że przeobrażeniom ulega podejście do pracy. Młodzi adepci, bez względu na fach, którym się trudnią, oczekują swobody w zakresie realizowanych obowiązków. Pragną mieć możliwość wykonywania swojej pracy z każdego miejsca na świecie. W przypadku zawodu księgowego nie jest inaczej. Zmieniły się także oczekiwania wobec osób zajmujących się obsługą rachunkową. W dzisiejszych czasach zawód księgowego jest postrzegany interdyscyplinarnie. Od pracowników księgowości wymaga się szerokiej znajomości procesów gospodarczych i procesów biznesowych.

Zadania biura rachunkowego

Usługi księgowe dla branży IT rządzą się swoimi prawami. Biuro podejmujące współpracę z firmą tego typu musi uwzględniać panującą w niej specyfikę pracy, która opiera się na ograniczonym czasie wykonywania zadań i ścisłym przestrzeganiu terminów. Jednym z ważniejszych czynników determinujących wybór biura rachunkowego w Katowicach do współpracy jest umiejętność świadczenia usług w sposób szybki i efektywny, przy użyciu innowacyjnych rozwiązań. Ponadto od osób podejmujących się świadczenia usług dla branży IT wymaga się bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, łatwego nawiązywania kontaktów oraz dyspozycyjności. 

Biuro rachunkowe w Katowicach będzie oferować swoją pomoc w ramach obsługi księgowej, podatkowej i płacowej, zapewniając przy tym pakiet rozwiązań przyspieszających i usprawniających procesy rozliczeniowe. Firma powinna mieć możliwość korzystania z elektronicznego przepływu dokumentów oraz raportowania on-line. Usługi outsourcingowe w dziedzinie kadr i płac powinny obejmować prowadzenie e-teczek pracowników oraz przyjmowanie wniosków urlopowych drogą elektroniczną. Coraz częściej w branży IT nawiązuje się współpracę na zasadzie B2B, co wymaga specyficznego podejścia do kwestii kadrowo-rachunkowych.

Katowice aspirują do miana miasta nowoczesnego i przyciągają zagranicznych inwestorów. Rozwój branży IT będzie stymulował rozwój gospodarczy regionu, ale do właściwego funkcjonowania potrzebne będą profesjonalne usługi doradcze. Biuro rachunkowe w Katowicach powinno poszukiwać innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią nawiązanie współpracy z programistami i informatykami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here