Regularny kontakt zarządu z pracownikami, prawidłowe relacje z klientami oraz współpracownikami – wszystko to jest niezbędne, by firma mogła dobrze funkcjonować i odnosić zyski. Warto więc wdrożyć w firmie skuteczne, nowoczesne rozwiązania, które ułatwią kontakty i komunikację w przedsiębiorstwie.

Nowoczesna telefonia

Podstawowym narzędziem pracy wielu jednostek jest telefon. Sprawne odbieranie połączeń przychodzących od klientów pozwala nadążać za ich potrzebami. Dlatego też warto zastanowić się nad wymianą tradycyjnej analogowej telefonii stacjonarnej na nowoczesną telefonię VoIP, czyli tą, która wykorzystuje połączenie internetowe. Dzięki temu możliwa jest znacznie sprawniejsza obsługa połączeń przychodzących oraz ich przekierowywanie i przełączanie. Telefony tego typu doskonale sprawdzą się w centralach telefonicznych, biurach obsługi klienta, help deskach czy biurach call center.

Szkolenia, narady, konferencje? Zadbaj o odpowiedni sprzęt!

Każdy, kto prowadzi firmę wie doskonale, że czasem niezbędne jest spotkanie w większym gronie. Omówienie szczegółów nowego projektu, szkolenie, podsumowanie zakończonych prac – wszystkie te sytuacje wymagają udziału zarówno pracowników, zarządu, jak i szkoleniowców czy klientów. Często wiąże się to więc z koniecznością podróży służbowych i generuje dodatkowe koszty. Tak jednak nie musi być.

Obecnie coraz częściej przeprowadza się bowiem tele i wideokonferencje. Aby jednak mogły być one w pełni efektywne, warto zatroszczyć się o odpowiedni sprzęt. Dobrym wyborem będzie zestaw konferencyjny, który może składać się ze specjalnego telefonu, a także kamery i monitorów umożliwiających prowadzenie transmisji wideo. 

Telefon w zestawie konferencyjnym nie posiada zazwyczaj słuchawki, jest za to wyposażony w głośniki i mikrofony działające w każdym kierunku. Dzięki temu uczestnicy spotkania mogą swobodnie rozmawiać i są doskonale słyszalni przez osobę po drugiej stronie połączenia.
Co więcej, zestawy konferencyjne pozwalają wyciszyć dźwięki z zewnątrz, umożliwiają podłączenie do nich urządzeń mobilnych czy szybki przesył multimediów. Są więc o wiele bardziej funkcjonalne, niż najnowsze nawet smartfony. 

Na co zwrócić uwagę poszukując urządzeń do swojej firmy?

Niezależnie od tego, czy poszukujemy zestawu konferencyjnego, czy też telefonów nabiurkowych VoIP, wszystkie te rozwiązania usprawnią odbieranie i wykonywanie połączeń. Dlatego też warto stawiać na nowoczesne sprzęty znanych i cenionych producentów. Poszukując idealnych rozwiązań sprawdzajmy, czy wybrane przez nas urządzenia obsługują wszystkie najpopularniejsze platformy, w jaki sposób się je konfiguruje oraz jakie funkcje dodatkowe posiadają. Wśród tych, które są najbardziej popularne, istnieje możliwość podłączania dodatkowych głośników i mikrofonów, zapisywania nagrań, czy posiadania książki adresowej oraz funkcjonalnego, dotykowego wyświetlacza. 

Podejmując decyzję o zakupie zestawu konferencyjnego bierzmy także pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym odbywać będą się telekonferencje oraz liczbę osób, które biorą w nich udział. Pozwoli nam to dobrać urządzenie o optymalnych parametrach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here