Rolnictwo jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Zarówno producenci maszyn, sprzętu rolniczego, narzędzi i pasz, jak i sami rolnicy zauważają stałą i rosnącą potrzebę rozwoju branży rolniczej. Odpowiedzią na ich potrzeby są targi rolnicze.

Co można zobaczyć na targach rolniczych?

Targi rolnicze dają wiele możliwości zarówno rolnikom, jak i producentom. W Polsce odbywa się kilkanaście tego typu imprez. Są wśród nich zarówno te skupiające się na konkretnych zagadnieniach, jak i ogólne skupiające wielu producentów z różnych branż. Targi rolnicze dają przede wszystkim możliwość poznania oferty kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu producentów w jednym miejscu oraz bezpośredni kontakt między rolnikami a producentami.

Kto uczestniczy w targach?

Jeśli chodzi o odwiedzających targi rolnicze, to można z pewnością powiedzieć, że skupiają one dosłownie wszystkich od samych rolników i przedsiębiorców z sektora rolniczego, po odwiedzających niezwiązanych z rolnictwem, a chcących jedynie zobaczyć np. interesujące maszyny. Wielu rolników z mniejszych miejscowości przyjeżdża na targi w grupach zorganizowanych, autokarami. Ponadto w tego typu imprezach często uczestniczą też uczniowie szkół o profilu rolniczym czy studenci rolniczych uczelni wyższych.
Targi rolnicze, to nie tylko maszyny.

Choć targi rolnicze kojarzą się przede wszystkim z nowościami w dziedzinie maszyn rolniczych, to nie tylko nowe ciągniki czy kombajny można podczas nich zobaczyć. Na wielu targach można też skorzystać z porad dotyczących finansowania gospodarstw, zapoznać się z możliwościami, jakie dają rolnikom różnego rodzaju instytucje finansowe. Podczas targów zawsze odbywają się też wykłady, prelekcje, a czasami szkolenia dla rolników. Ponadto na targach nie brakuje wydawców prasy i książek rolniczych. Bywa, że przy okazji odbywają się też kiermasze produktów regionalnych. Normą jest też ogromna ilość stoisk z jedzeniem i napojami. Targi bowiem są nie tylko okazją do zdobycia wiedzy, zrobienia zakupów i zawarcia ciekawych kontaktów, ale też po prostu do relaksu. Oczywiście dla wystawców głównym celem jest prowadzenie rozmów handlowych i zawieranie transakcji oraz pozyskiwanie nowych kontaktów przedstawicielami branży i samymi rolnikami.

Ilu jest odwiedzających?

Targi rolnicze odbywające się w Polsce cieszą się od wielu lat niezmienną popularnością. W największych z nich uczestniczy nawet około 100 tys. osób, na tych mniejszych jest zwykle od kilkudziesięciu tysięcy do 50 tys. odwiedzających. Oczywiście liczba uczestników zależy zarówno od wielkości, jak i popularności targów, ale też od koniunktury sektora rolniczego w danym roku.

Jedno jest pewne, w targach rolniczych warto brać udział. Przede wszystkim, to doskonały sposób, by poszerzyć swą wiedzę i nadążyć za nowinkami z rolniczego świata, ale też doskonały czas na spędzenie chwil z rodziną czy znajomymi. W zorientowaniu, kiedy odbędzie się interesująca nas impreza, z pewnością pomogą kalendarze imprez rolniczych, których nie brak w internecie. Warto do nich zaglądać, by wiedzieć, co dzieje się w branży rolniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here