Handel elektroniczny obejmuje zakup i sprzedaż towarów przy użyciu platform internetowych. Globalny zasięg wirtualnych narzędzi umożliwia swobodny kontakt między przedsiębiorcą a konsumentami na całym świecie.

Jedną z najpopularniejszym odmian aktywności w sektorze e-commerce są sklepy internetowe. Osoby rozpoczynające działalność w e-biznesie powinny jednak dobrze rozplanować swoje działania. Rynek e-handlu charakteryzuje się bowiem dużą konkurencyjnością.

Instalacja

Wtyczki płatności do sklepów internetowych należy pobrać za pośrednictwem strony www. Proces instalacyjny nie jest długi i trudny, dzięki czemu można go przeprowadzić na własną rękę bez dodatkowego wsparcia specjalistów z działu IT. Wtyczka dla WooCommerce zostanie ściągnięta na dysk komputera w postaci pliku archiwalnego. Po jego rozpakowaniu należy przenieść zawartość folderu do katalogu wp-content/plugins. Wgranie modułu powinno zająć kilka minut. Po zakończeniu procesu należy zalogować się do WordPressa i wybrać opcję o nazwie „Wtyczki”. Uruchomienie  dodatku równoznaczne jest z aktywacją modułu płatnościowego. W ustawieniach WooComerce warto również zaznaczyć panel usługodawcy w zakładce „Zamówienia”. Aktywowany moduł zostanie rozpoznany po zapisaniu wprowadzonych modyfikacji.

Zalety

Wtyczka to udoskonalenie, pozwalające na realizację złożonych przez konsumentów zamówień w trybie testowym. W ustawieniach modelu możliwa jest konfiguracja preferowanego trybu według klucza CRC, dostępnego w obrębie mechanizmu SANDBOX. WooCommerce umożliwia stworzenie własnego e-biznesu za pomocą podstawowej formy witryny. Integracja panelu z systemem płatności pozwala dokonywać klientom ekspresowych przelewów. Łatwość obsługi systemu ma bezpośrednie przełożenie na szybkość wysyłki towaru, wskazanego przez konkretnego konsumenta.

Wtyczki płatności to duże ułatwienie dla właścicieli e-sklepów. Moduły mają wiele korzyści, dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tego typu form finalizacji transakcji. Dostępne narzędzia wciąż są udoskonalane, dzięki czemu płatności online stanowią ważny sektor obszaru e-commerce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here