Łódź to ważny rynek magazynowy – mieści się tu oraz w okolicy wiele parków logistycznych z powierzchnią magazynową i halami produkcyjnymi. Znajdują się one przede wszystkim we wschodniej części Łodzi. Środkowe położenie, dobre skomunikowanie i Specjalna Strefa Ekonomiczna sprawiają, że region ten coraz prężniej się rozwija.

W drugiej połowie XIX w. Łódź okrzyknięto „polską ziemią obiecaną”. Na początku XX w. mieszkało w niej już około pół miliona ludzi. Z małej fabrycznej osady szybko zmieniła się w metropolię o zaskakująco szybkim tempie rozwoju.

W latach 90., po transformacji gospodarczej, przemysł włókienniczy stracił na znaczeniu, a Łódź musiała przejść kolejną przemianę – rozwinęły się zatem inne branże, m.in. nowe technologie, informatyczne, usługi dla biznesu, sztuki wizualne, film i fotografia, design i wyposażenie wnętrz itd. Prężnie rozwija się też branża logistyczna – hale produkcyjne w Łodzi, magazyny itd. Wynajem powierzchni magazynowych w Łodzi jest coraz popularniejszy, w związku z czym realizowane są też kolejne nowoczesne inwestycje.

Możliwości magazynowe i produkcyjne Łodzi

Dzisiaj Łódź zapewnia jedne z największych w kraju możliwości inwestycyjne – np. wynajem magazynu w Łodzi, hal produkcyjnych nieopodal miasta i w okolicy (m.in. w Strykowie, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim itd.) budzi ogromne zainteresowanie inwestorów i przedsiębiorców. Z kolei Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, świetnie rozwinięta komunikacja, dostęp do siły roboczej, ciągle się rozwijająca infrastruktura drogowa to kolejne atuty tej lokalizacji.

Łódź – centralne położenie, ważny węzeł komunikacyjny

Łódź to bardzo istotny w skali kraju węzeł komunikacyjny – są tutaj dworce autobusowe, drogi ekspresowe, niedaleko przebiegają też autostrady i liczne drogi krajowe. Autostrady A1 i A2 oraz droga ekspresowa S8 gwarantują dobre połączenie z Warszawą, Poznaniem, Górnym Śląskiem itd.

Miasto stanowi także od wielu lat ważny węzeł kolejowy, a jedynie 6 km od centrum miasta leży lotnisko im. Władysława Reymonta. Położenie to sprawia, że tak chętnie budowane są magazyny do wynajęcia w Łodzi i okolicy.

Duży wybór magazynów, hal i powierzchni

W Łodzi oraz okolicy można wyszukać różne obiekty dopasowane do potrzeb – o wybranej powierzchni, z biurami, w dogodnej lokalizacji itd. Na powierzchnie w Łodzi popyt jest coraz większy. Przykładowe inwestycje to Logicor Łódź I czy Prologis Park Stryków znajdujący się nieopodal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here