Coraz więcej osób decyduje się na leasing auta osobowego. To niezwykle popularna metoda nabycia pojazdu. Jest wiele korzyści, które płyną z leasingu. Osoba, która myśli o zakupie samochodu, z pewnością rozważa nie tylko jego markę oraz model. Ważne jest również to, czy pojazd będzie nowy, czy może używany.

OBIE OPCJE SĄ MOŻLIWE

Dziś firmy leasingowe oferują zarówno leasing na nowe auto, jak i leasing samochodów osobowych używanych. Ta elastyczność wynikła z potrzeb rynku. Okazuje się bowiem, że nie każdy klient chce zdecydować się na pojazd prosto z salonu. Przyczyn może być wiele. Głównym czynnikiem jest cena. Inne osoby wolą po prostu te pojazdy, które przetarły już pierwsze szlaki na drodze. Firmy leasingowe poszły więc tropem potrzeb swoich klientów i znacznie poszerzyły swoją ofertę. Dziś oferują leasing samochodu osobowego używanego, który ma 5 lat i więcej. Możliwości leasingobiorców są więc znacznie większe, niż jeszcze kilka lat temu. 

JAKIE WARUNKI MUSI SPEŁNIAĆ AUTO, ABY WZIĄĆ JE W LEASING?

Jeśli chodzi o leasing samochodu osobowego używanego, to nie każdy zakup zostanie sfinansowany przez firmę leasingową.  Wymagania są różne. Bardzo często jednak, leasingodawca dopuszcza zakup jedynie tego auta, które ma maksymalnie 5 lat. Ważny jest również wkład własny. Większość firm wymaga wpłacenia minimum 20%-30% wartości pojazdu. Co więcej, należy zwrócić uwagę czy leasingodawca nie zastrzega, że dostawcą takiego używanego samochodu może być jedynie ten komis, który prowadzony jest przez dealera samochodów nowych, mających autoryzację producenta.

CZY MOŻNA ZROBIĆ TO KORZYSTNIEJ?

Odpowiedź jest prosta: zdecydowanie tak! Wystarczy zapoznać się z ofertą firmy CLS, która z uwagą śledzi rynek i szybko odpowiada na potrzeby klientów. Z tego względu opracowała ona własne kryteria udzielania leasingu na auta używane. Do transakcji dopuszcza się auta, które mają nawet 10 lat, ale są w dobrym stanie technicznym. Co więcej, udział klienta w zakupie to 10%. Co najważniejsze jednak, to leasingobiorca decyduje, od kogo kupi samochód. Może wybrać go w dowolnym komisie lub zakupić bezpośrednio od osoby fizycznej.

Jeśli chcesz poznać orientacyjny koszt leasingu, świetnym narzędziem będzie kalkulator leasingu (https://cls.pl/kalkulator), który można znaleźć na stronie firmy CLS. Gwarantuje przejrzyste dane, a w dodatku jest intuicyjny w obsłudze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here