Zakupy podręczników szkolnych wiążą się z dużymi kosztami. Oprócz zakupu podręczników przed początkiem roku szkolnego czeka nas jeszcze mnóstwo innych wydatków, szukamy więc sposobów, by obniżyć te koszty. Jak to zrobić?

Księgarnie internetowe

Warto przejrzeć oferty księgarni internetowych. Tam można znaleźć wszystkie podręczniki w atrakcyjnych cenach. Przy większych zakupach za określoną sumę można liczyć na darmową przesyłkę.

Zakupy w sieci to bardzo korzystne rozwiązanie w przypadku osób zamieszkujących wsie i małe miasteczka, gdzie dostęp do księgarni stacjonarnych jest ograniczony. Często w tradycyjnych księgarniach ograniczona jest też liczba podręczników i nie zawsze udaje się od razu skompletować wszystkie podręczniki. Sieć daje dużo większe możliwości. Poza tym, że można znaleźć tam wszystkie podręczniki, to jeszcze można w krótkim czasie przejrzeć i porównać oferty kilku księgarni i skorzystać z promocji.

Zakupy można zrobić tuż przed początkiem roku szkolnego, bez stania w kolejkach. Wtedy księgarnie stacjonarne przeżywają prawdziwe oblężenie. Przesyłka zostanie dostarczona pod wskazany adres najpóźniej w ciągu 2-3 dni.

W księgarniach internetowych znajdziemy również różnego rodzaju pomoce naukowe, repetytoria, zbiory zadań, słowniki, tablice matematyczne, lektury szkolne, ich streszczenia, opracowania. To duża pomoc dla maturzystów i ósmoklasistów. Przegląd motywów literackich, najważniejszych symboli, charakterystyki epok i bohaterów literackich z pewnością ułatwi powtórki i przygotowania do egzaminów z języka polskiego. To też idealna pomoc dla uczniów, którzy nie zdążyli przeczytać wszystkich lektur.

Wszystko jest w zasięgu ręki, nie trzeba przechadzać się między regałami wśród tłumów klientów. Wystarczy tylko kilka kliknięć myszką. Zakupy w księgarniach internetowych można robić przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu.

Aukcje internetowe i serwisy ogłoszeniowe

Tańszych podręczników można też poszukać na aukcjach internetowych lub w serwisach ogłoszeniowych. Wprawdzie są to podręczniki używane, ale niezniszczone i można ich używać w kolejnym roku szkolnym.

Kiermasze

Tanie podręczniki można kupić też na kiermaszach organizowanych przez szkoły. Starsi uczniowie sprzedają wtedy książki młodszym rocznikom. Takie kiermasze zazwyczaj są organizowane tuż po zakończeniu roku szkolnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here