Choć usługi bankowe są niezwykle popularne, wciąż wśród nas są osoby, które nie mają konta w banku. Jakie korzyści wynikają z posiadania konta osobistego?

Konta w banku

Klienci indywidualni mogą liczyć na wiele korzyści, zakładając konto w banku. Najpopularniejszym rodzajem konta jest rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), który określa się najczęściej mianem konta osobistego. Możesz przechowywać tam gotówkę w lokalnej walucie, dokonywać transakcji bezgotówkowych, a także przeprowadzać wiele innych operacji. Konto bankowe to usługa, która otworzy przed tobą świat niesamowitych możliwości finansowych“? W innych tekstach była mowa o tym, że konto osobiste jest podstawą do innych usług. W placówce banku (a czasem nawet przez infolinię lub stronę internetową) możesz założyć m.in. konto walutowe, lokatę, konto oszczędnościowe czy też wziąć kredyt. Warto jednak zastanowić się, z czego wynika tak duża popularność kont osobistych oraz jakie są ich mocne strony.

Konto bankowe osobiste – dlaczego warto je mieć?

Osobiste konto bankowe to w zasadzie podstawowa usługa bankowa. Możesz na nie dowolnie wpłacać środki finansowe, a następnie obracać nimi w sposób bezgotówkowy. Za pomocą bankowości elektronicznej łatwo opłacisz rachunki, a także wiele innych zakupów, począwszy od pizzy, kończąc na samochodzie lub mieszkaniu. Konto bankowe to zatem rozwiązanie bardzo komfortowe, które pozwala na wygodniejsze funkcjonowanie.

To jednak nie wszystko – konto osobiste to przede wszystkim pełne bezpieczeństwo twoich finansów. Wpłacone środki są o wiele lepiej chronione niż w skarpecie w twoim mieszkaniu. Warto też dodać, że gotówka zdeponowana na koncie osobistym w banku jest całkowicie chroniona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości 100 000 euro. Nikt nie chce stracić swoich oszczędności, dlatego też instytucje bankowe podchodzą do kwestii bezpieczeństwa w sposób szczególny.

Konto bankowe kryje w sobie także wiele plusów, których nie widać w pierwszej chwili. Po zalogowaniu na swoim koncie, oprócz wspomnianych już płatności bezgotówkowych, możesz skorzystać z innych usług, takich jak wygenerowanie raportu z historii twojego konta. W ten sposób dowiesz się, jakiego rodzaju wydatki dominują na twoim koncie, co z kolei może być świetnym powodem do rozpoczęcia oszczędzania na jedno ze swoich marzeń. Ponadto poprzez bankowość elektroniczną zainwestujesz na giełdzie, założysz lokatę lub weźmiesz kredyt. Aby uzyskać pozytywną odpowiedź na wniosek kredytowy, konieczne może być udowodnienie regularnych wpływów, co najłatwiej zrobić także za pomocą historii swojego konta. Z reguły banki samodzielnie dokonują tego rodzaju weryfikacji.

Jeśli wciąż wahasz się, czy założyć konto bankowe, nie czekaj dłużej i już dziś wybierz się do wybranej placówki. Możesz zapytać tam o wszelkie szczegóły oferty, co rozwieje jakiekolwiek wątpliwości. Obecnie wszelkie formalności niezbędne do założenia konta zostały zredukowane, co również przyspiesza całą procedurę. Dziś trudno wyobrazić sobie komfortowe funkcjonowanie bez rachunku osobistego w jednym z banków – zatem idź z duchem czasu i załóż konto osobiste.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here