Nie masz konta osobistego w banku? A może zastanawiasz się, jakie korzyści wynikają z jego założenia? Poznaj najważniejsze benefity dla posiadaczy rachunku osobistego w banku.

Konto w banku

Wielu Polakom banki wciąż kojarzą się z instytucjami dość mało przyjaznymi, które w dodatku są odpowiedzialne za kryzys gospodarczy. W rzeczywistości sytuacja ta jest jednak zupełnie inna, a korzystanie z usług bankowych jest nie tylko bardzo wygodne, ale do tego łatwe i nierzadko opłacalne. Argumentów przemawiających za założeniem konta w banku jest bardzo wiele, warto jednak zwrócić uwagę na warunki, jakie są oferowane przez poszczególne instytucje. Przed podjęciem decyzji, który bank wybrać, porównaj np. tabele opłat i prowizji, aby poznać rzeczywiste koszty prowadzenia rachunku. Eksperci zalecają też zaufanie bankom o długiej historii, jak np. BNP Paribas.

Czemu warto mieć konto w banku?

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że środki zgromadzone na koncie osobistym w banku takim jak BNP Paribas są w pełni bezpieczne – ba, nawet bezpieczniejsze niż gotówka schowana w przysłowiowej skarpecie. Wpłacenie gotówki na ROR (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy) eliminuje właściwie do zera ryzyko kradzieży środków, ich zgubienia, zniszczenia czy innych sytuacji, w której mogłyby przepaść. Jeżeli więc chcesz zapewnić swoim oszczędnościom najlepszą ochronę, doskonałym wyjściem będzie założenie konta osobistego w banku BNP Paribas.

Plusów posiadania konta w banku jest jednak więcej. Rachunek osobisty znacząco ułatwia zarządzanie własnym budżetem, co wielu osobom wciąż sprawia niemałe trudności. Posiadając konto osobiste, możesz w prosty i szybki sposób opłacić rachunki, założyć lokatę czy nawet wziąć kredyt – wszystko zależy od twoich potrzeb i oczekiwań. Jeżeli chcesz, spróbuj nawet inwestować na giełdzie lub złóż wniosek o dofinansowanie z programu Rodzina 500+. Wiele banków oferuje w ramach bankowości elektronicznej raporty dotyczące rodzaju oraz kwoty wydatków, dzięki czemu możesz lepiej zaplanować swój budżet lub zacząć oszczędzać.

Ponadto środki zdeponowane na koncie osobistym są w pełni gwarantowane, co znaczy, że podlegają pełnej ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 000 euro. Jak widać zatem, to już drugi argument odwołujący się bezpośrednio do bezpieczeństwa twoich finansów. To także przewaga lokowania środków na koncie osobistym w stosunku do inwestowania w fundusze, akcje, surowce czy waluty.

Jeśli posiadasz konto w banku BNP Paribas, masz też pełną historię swojego rachunku, a zatem np. wydatków i przychodów. Możesz tworzyć różnorodne zestawienia i tabele, dzięki którym poznasz strukturę swoich wydatków. A jeżeli masz regularne wpływy na ROR, znacznie łatwiej udokumentujesz swoje dochody, co z kolei stanowi podstawę do obliczenia zdolności kredytowej. Dzięki temu o wiele łatwiej możesz zaciągnąć duże zobowiązanie, jak np. kredyt mieszkaniowy.

Jeżeli posiadasz konto w banku, możesz liczyć na pełną pomoc i obsługę wykwalifikowanych pracowników – i to zarówno w placówce, jak i np. poprzez infolinię. Dzięki temu szybko rozwiążesz ewentualne problemy lub poznasz szczegóły oferty bankowej. Nie ulega wątpliwości, że konto w banku to znak czasów i znakomite udogodnienie każdego dnia, dlatego jeżeli jeszcze go nie masz, sprawdź obecną ofertę i otwórz swój rachunek osobisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here